Ohlasy účastníků - Dokument

Tereza Matúšková

Strašně se mi to tu líbilo, bylo to velice poučné. Seznámili jsme se více s technikou, a ještě jsme měli možnost procvičit si jazyky. Lektoři byli strašně milí a ochotní, to se mi strašně líbilo. Jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost se zúčastnit.

Kristýna Zlatníčková

Když jsme poprvé přijeli na workshop, docela mě vyděsilo, že všichni ostatní už mají nějaké zkušenosti s natáčením. Všichni potom měli vymyšlené téma a plán, ale my neuměly pracovat v ničem jiném než v Windows MovieMakeru. Ale od té doby jsme se pohnuly dál a naučily se pracovat videy. Hodně nám pomohli lektoři a ostatní účastníci tohoto projektu. Díky nim to všechno stálo za to a doufám, že se příštích takových projektů budeme moci účastnit s tak úžasnými a pohodovými lidmi v tak uvolněné a přátelské atmosféře.

Ema Jeřábková

Jsem vděčná za příležitost účastnit se na tomto projektu. Myslím, že jsem se hodně naučila a spoustu si toho i odnesu. Jak zkušenosti, tak i zážitky a vzpomínky na super lidi a krásné prostředí. Vytvořili jsme tu přesně to, co jsem očekávala, takže jsem nad míru spokojená. Získala jsem i nové přátele a doufám že tento projekt bude pokračovat i nadále a já budu tu možnost se znovu zúčastnit. Děkuji moc za tuto příležitost.

Kamila Tahadlová

Workshopy jsem si opravdu užila. Přinesly mi spoustu nových poznatků. Prostředí zde je pravdu nádherné. Po celou dobu zde panovala přátelská atmosféra. Na tyto workshopy budu vzpomínat ještě dlouho. Doufám, že projekt bude pokračovat i nadále a já budu mít možnost být jeho součástí. Byla bych opravdu ráda, kdyby se tento projekt rozšířil a účastnilo se ho více studentů. Je škoda, že o něm tentokrát nevědělo tolik lidí. Spousta mých kamarádů z jiných škol by něčeho podobného ráda zúčastnila; bohužel o ničem nevěděli.

Clara Baudisch, Willy Friedrich, Hauke Holfert

Ubytování bylo dobré, lektoři byli velmi sympatičtí, milí. Líbilo se nám, že byl projekt mezinárodní, potkali jsme nové“ lidi, dobře jsme si rozuměli. Bylo nám nabídnuto mnoho možností, jak realizovat naše myšlenky a nápady. Bohužel jsme měli málo času na sestříhání filmů, protože bydlíme daleko od sebe a měli jsme málo příležitostí se sejít, domlouvat jsme se mohli jen pomocí sociálních sítí. Neustálé„kontroly od lektorů byli někdy matoucí, protože měli různé názory a mluvili přes sebe.Měl by se možná ještě promyslet koncept prvního workshopu, protože to bylo pro účastníky skoro jako ve škole.

Jinak děkujeme za celou organizaci a možnosti!

 

Matyáš Ludvík

Projekt byl pro mě novou zkušeností, kterou jsem předtím s natáčením neměl. I když už jsem se zúčastnil jednoho filmového projektu, tento měl úplně jiný charakter. Jelikož se jednalo o pilotní projekt, tak předem asi nikdo netušil, do čeho jde, co má očekávat a jak to nakonec všechno dopadne. Měli jsme možnost konzultovat své natočené materiály s profíky v oboru :O), kteří nám poskytli cenné rady. Nakonec jsme natočili film podle vlastního uvážení o tom, co nás zajímá a baví. Zkrátka: super lidi, super filmy, super všechno.

František Čapek, Michal Podroužek

Pavel Landa je super chlap, projekt pod jeho taktovkou byl jako exkurze do Disneylandu. Moc se mi to líbilo, hlavně profesionální překlad Evy Vodičkové a Kristýny Neumannové. Nacházeli jsme se vkolektivu skvělých lidí a po celou dobu projektu vyzařovala příjemná, skvělá atmosféra. Skvělá nálada panovala po celou dobu, ať už vpět ráno, když jsme stříhali náš film, nebo vnašem natáčecím dnu, který jsme si užívali natolik, že jsme občas zapomínali, že vůbec natáčíme. VMarienthalu je skvělé zázemí, dobře tu vaří a postele jsou taky docela měkké. Celkový dojem zprojektu: 11/10.

PARTNEŘI PROJEKTU

Patron projektu David Svoboda